Määratlemata

Petrolo veinid – segu teadmistest, parimatest tingimustest ja heast õnnest

Petrolo valdused asuvad Itaalias romantilises Toscana maakonnas, laiudes 272 hektaril maa-alal 250 kuni 400 meetrit üle merepinna. On andmeid, et selles Valdarno oru piirkonnas valmistati veini juba 9. sajandil. Petrolo veinimaja sai aga alguse 1980ndate teises pooles ning selle eesotsas on ajaloolisest Bazzocchi-Sanjusti perest pärit Luca Sanjust.

Itaalia kvaliteeti on tunda ka Petrolo toodangus – neis seguneb veini karakter ja ustavus oma piirkonnale. Petrolo veinitegijad on uhkelt öelnud: nemad ei tee tavalisi veine; nemad teevad ainult suurepäraseid veine. Sel põhjusel on ka viimastel aastatel hoogsalt arengusse panustatud ning loodud vaid veine, mille puhul saab pakkuda ülimat kvaliteeti.

Võiks öelda, et hea veini valmimise juures pole mitte midagi juhuslikku, kuid tegelikult toovad veinimaja eestvedajad just õnne ühe tähtsa komponendina välja. Lisaks loomulikult parimad võimalikud tingimused nii põllul viinamarju kasvatades kui ka keldrites ning sinna juurde parajalt veiniteemaliste uute teadmiste omandamist. Kõiki põllul olevaid viinapuid koheldakse hoolimisega, sest Petrolo veinimajas usutakse, et siis tuleb ka parim saak ja tulemus.

Millised on Petrolo veinimaja kõige märkimisväärsemad veinid?

Üle ega ümber ei saa Petrolo kõige uhkemast punasest veinist, milleks on Galatrona. See on üks maailma parimaid Merlot viinamarjasordist valminud veine, mis figureerib regulaarselt Itaalia punaveinide TOP 100 nimekirjas. Vein on saanud nime Petrolo valduste kohal kõrguva keskaegse torni järgi, mis on alles ka tänapäeval ning mida turistid meeleldi külastavad.

Esimene Galatrona valmis 1994. aastal ning seda toodetakse umbes 30 000 pudelit aastas.

 

Teine tähtis Petrolo vein on Boggina B, mida on kirjeldatud kui väikest osa Burgundiast Toscana hõnguga. Boggina B loodi 2014. aastal tribuudina kõikidele erilistele Valdarno orus valmistatud valgetele veinidele läbi aegade. Nüüdisajal valmistatakse seda umbes 14 000 pudelit aastas.

Kolmandana võiks välja tuua Torrione, mida peetakse Petrolo oluliseks verstapostiks: 1988. aastal otsustati veinivalmistamisel võtta fookusesse just kvaliteet ning selle lipulaevaks saigi Torrione. See kuninglik punane vein on segu kõikidest Petrolo põldude viinamarjadest, andes edasi piirkonna tõelist hõngu. Torrionet toodetakse 50 000 pudelit aastas